WP Ważny temat Sponsor wydania
WP Ważny temat Sponsor wydania logo canal+

Jedni z pierwszych w Europie!

Sponsor wydania logo canal+
MAX Burgers to szwedzka sieć specjalizująca się w burgerach. Różni się jednak od innych restauracji. Niemal od początku swojej działalności znana jest z bezkompromisowego podejścia do jakości swoich produktów oraz z aktywnego działania na rzecz planety. W 2008 roku MAX stał się pierwszą na świecie siecią restauracji, która przy pozycjach w swoim menu umieszcza informację o śladzie węglowym, który został wyemitowany podczas produkcji danego dania. Od 2018 roku MAX jest pierwszą firmą z branży spożywczej na świecie, której menu ma pozytywny wpływ na klimat.
  • MAX to najstarsza szwedzka sieć restauracji serwująca burgery. Firma powstała w 1968 r. i do dzisiaj pozostaje własnością założyciela marki i jego rodziny. Obecnie firmą zarządzają synowe założyciela, Curta – Richard i Christoffer Bergfors. Ambicją MAX jest stać się najlepszą na świecie siecią restauracji serwującą burgery. W ciągu swojej 55-letniej historii MAX Burgers przeszedł długą drogę od małej rodzinnej firmy do prężnie rozwijającej się sieci restauracji na kilku rynkach.

Źródło: materiały partnera

  • W 1990 r. powstał pierwszy lokal poza granicami Szwecji, w Oslo. Obecnie sieć posiada ponad 191 restauracji w Szwecji, Norwegii, Danii oraz w Polsce. Jej filozofia opiera się na dwóch filarach – dbałości o środowisko i gości odwiedzających restauracje.

  • W 2017 r. we Wrocławiu otworzyła się pierwsza restauracja MAX Premium Burgers, a kolejne restauracje powstały w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Poznań. Aktualnie MAX Premium Burgers w Polsce ma 24 restauracje. Ostatnie otworzyły się w kwietniu w Olsztynie i Łodzi.

  • 2018 r - w 50. rocznicę istnienia MAX Burgers wprowadził menu "Pozytywne dla klimatu". Co to oznacza? Że w wyniku działań podjętych przez firmę udaje się wyeliminować z atmosfery 10 proc. więcej gazów cieplarnianych niż powstaje ich podczas produkcji żywności oferowanej w restauracjach.

  • Rok 2019. 26 września ONZ ogłosiła, że MAX jest jednym ze zwycięzców ówczesnej edycji UN Global Climate Action Award i jedyną europejską firmą wyróżnioną w kategorii "Go Climate Neutral Now". MAX został wyróżniony za działania na rzecz ochrony środowiska stawianych za wzór rozwiązań dla innych firm.

  • Kolejne przełomowe wydarzenie dla MAX to wprowadzenie nowego burgera Delifresh Plant Beef na bazie białka roślinnego. Burger wygląda i smakuje jak mięso, a jego autorska receptura została opracowana przez szefa kuchni Jonasa Mårtenssona.

  • W ciągu ostatnich lat MAX poszerzył menu o wiele nowości, m.in. wege burgery - z serem Halloumi, Cripsy No Chicken i roślinnymi Plant Beef. W ubiegłym roku pojawiły się burgery premium Grand Chicken z kurczakiem. MAX to także nowości sezonowe, np. burgery Korean BBQ z sosem koreańskim i świeżą kolendrą.

  • MAX Premium Burgers to nie tylko sieć restauracji, ale również firma, która angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wspiera organizacje charytatywne i prowadzi działania na rzecz lokalnych społeczności. Łączy przyjemność jedzenia z dbałością o planetę.

Źródło: materiały partnera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl